2025 m. birželis
Grafų Pliaterių miestas – Kraslava
Kraslava – vienas gražiausių Latgalos miestų, įsikūrusį vietovėje, vadinamojoje Latvijos Šveicarija. 18 a. Kraslavą valdžiusi Pliaterių giminė užsibrėžė tikslą šį miestą paversti dideliu ir svarbiu ekonomikos ir kultūros centru. Lankome Pliaterių pilies kompleksą: grafų šeimos rezidenciją, ūkinius pastatus (pilies valdytojo ir sodininko namus, arklides, ledo rūsius), dvaro parką su atkurta grota ir paslaptinga „požemine perėja". Iš apžvalgos aikštelės pasigrožėsime Dauguvos ir miesto panorama.
Latgalos valgių degustacija
Išalkusių ne tik įspūdžių ir žinių Kraslavos amatų centro kulinarinio paveldo dirbtuvėse lauks gardžios vietinės produkcijos degustacija, kurios metu paragausime: naminės duonos, kaimiško sūrio, marinuotų agurkų, rūkytos mėsos, žolelių arbatos ir pyrago. O apie visas Latgalietiškas maisto ypatybes papasakos šeimininkės.
Porcelianinių lėlių kolekcija „Kai išsipildo vaikystės svajonės“ - tai išskirtinė Olgos Gribulės porcelianinių lėlių kolekcija, turinti virš 2000 eksponatų: tai pasaulinio garso menininkų iš viso pasaulio sukurtos lėlės, lėlių nameliai, taip pat labai seni rankų darbo lėlių vežimėliai.
Agluonos bazilika – latvių katalikybės centras ir pasaulinės reikšmės šventovė. Iš tolo akį traukianti dviem 60 m. aukščio bokštais, vėlyvojo baroko stiliaus Agluonos bazilika ne mažiau sužavės ir užsukus į vidų: nuostabiais rokoko stiliumi dekoruotais skliautais, arkomis ir kolonomis. Tačiau ji išskirtinė ne vien savo išvaizda: tai vienintelė bažnyčia Latvijoje, kuriai popiežius suteikė „Basilica Minoris“ (mažosios bazilikos) titulą. Bazilika svarbiu, nors ir tragišku, įvykiu susijusi su Lietuvos istorija, tai – Lietuvos karalius Mindaugo žūties vieta. Greta bazilikos, sakraliniame sode, matysime paminklą karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai (autorius – lietuvių skulptorius Vidmantas Gilikis).
Daugpilis– antras pagal dydį Latvijos miestas. Daugpilio tvirtovė vienintelė Rytų Europoje beveik be pakitimų išlikusi 19a. pradžios tvirtovė, kuri laikoma vienu žymiausių miesto istorinių-kultūrinių paminklų. Jos plotas daugiau nei 150 ha. Daugpilio tvirtovė taip pat yra paskutinė bastionų tipo tvirtovė pasaulyje. Čia galima pamatyti ampyro stiliaus pastatų fasadus, gotikinių formų Nikolajaus vartus ir puikiai išsilaikiusį vandens kėlimo pastatą, kuriame dabar įsikūręs lankytojų centras, apsauginį pylimą su 8 bastionais, tvirtovės vidų, suplanuotą pagal tradicinį kariuomenės miestų pavyzdį, paradų aikštę centre, aplink kurią išdėstyti administracinių ir gyvenamųjų namų kvartalai. Įdomu tai, kad pirmuosius Napoleono armijos puolimus tvirtovė atlaikė dar nebaigta statyti.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą